Férfi kézilabda Eb - Csak percekig vezettek, mégis nyertek a horvátok

Sport, 2020.01.18

A horvát válogatott 25-24-re legyőzte Németországot az olimpiai kvalifikációs férfi kézilabda Európa-bajnokság középdöntőjének második fordulójában, szombaton Bécsben.

Az első félidőben kiválóan játszottak a németek, gyorsabban és pontosabban kézilabdáztak ellenfelüknél, egy hármas és egy négyes gólsorozatnak köszönhetően a 27. percben már öt góllal vezettek.

Andreas Wolff kapus bravúrjainak, illetve hatékony támadójátékának köszönhetően a német csapat a második felvonásban egy ideig magabiztosan őrizte előnyét, majd a horvátok előbb egyenlítettek, aztán másfél perccel a vége előtt - 2-1 után újra - átvették a vezetést. Mivel több gól nem esett, a horvát csapat megnyerte a meccset, amelyen csupán néhány percig vezetett.

A MOL-Pick Szeged horvát jobbátlövője, Luka Stepancic hat lövésből négyszer volt eredményes. Válogatottja továbbra is százszázalékos a tornán.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, I. csoport:
Horvátország-Németország 25-24 (11-14)

Spanyolország-Ausztria 30-26 (17-16)
Fehéroroszország-Csehország 28-25 (13-11)

Az állás: 1. Spanyolország 6 pont (94-77), 2. Horvátország 6 (83-70), 3. Németország 2 (81-81), 4. Ausztria 2 (81-86), 5. Fehéroroszország 2 (74-87), 6. Csehország 0