Férfi kézilabda EHF Kupa - Vereséggel kezdte a csoportkört a Tatabánya

Sport, 2019.02.08

A Grundfos Tatabánya KC négy másodperccel a vége előtt kapott góllal 28-27-es vereséget szenvedett a horvát RK Nexe csapatától a férfi kézilabda EHF Kupa első fordulójában, Győrben.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 1. forduló, B csoport:
Grundfos Tatabánya KC-RK Nexe (horvát) 27-28 (18-14)
----------------------------------------------------
a Tatabánya gólszerzői: Vujovic 8, Grigoras 5, Bozovic 4, Pásztor 3, Vranjes 3, Juhász 2, Sipos 1, Borzas 1

Jól kezdett ideiglenes győri otthonában a Tatabánya, és 7-3 után egészen a szünetig sikerült megőriznie előnyét. A folytatásban rendezte sorait a nekcsei együttes, és már az egyenlítésért is támadott. Az 59. percben 27-27 lett az állás. Időkérést követően a Tatabánya lövését védte a vendégek kapusa, és az utolsó támadásból négy másodperccel a vége előtt a Nexe bedobta a győzelmet érő gólt. A horvátok ekkor vezettek először a mérkőzésen.

Az A csoportban szereplő Balatonfüred szombaton a spanyol a BM Logrono La Rioja otthonában kezdi a csoportkört, a Tatabánya pedig jövő vasárnap a macedón Eurofarm Rabotnik otthonában folytatja szereplését.