Férfi kézilabda EHF Kupa - Vereséggel zárta a csoportkört a Balatonfüred

Sport, 2019.03.31

A Balatonfüred 36-23-ra kikapott vasárnap a német Füchse Berlin otthonában a férfi kézilabda EHF Kupa csoportkörének utolsó fordulójában.

A magyar csapat egy győzelemmel és öt vereséggel végzett az A csoport negyedik helyén.

Férfi EHF Kupa, csoportkör, 6. (utolsó) forduló, A csoport:
Füchse Berlin (német)-Balatonfüredi KSE 36-23 (16-14)
-----------------------------------------------------
a Balatonfüred gólszerzői: Szemenyov 7, Máthé 4, Topic, Szöllősi B. 3-3, Bóka, Szita 2-2, Kemény, Déber 1-1

Az már korábban eldőlt, hogy a Balatonfüred nem juthat tovább, a berliniek pedig már biztosították, hogy csoportelsőként jutnak a negyeddöntőbe, vagyis a találkozójuk tét nélküli volt.

A 15. percben már négy találattal vezettek a hazaiak, de a BKSE egy 6-2-es sorozattal egyenlített, és a szünetben csupán kétgólos hátrányban volt.

A svéd Mattias Zachrisson vezérletével a Füchse a második félidő elején ismét elhúzott ellenfelétől (22-16), majd egy 8-1-es szériával fölényessé tette a sikerét.

Zachrisson végül tíz, a dán Hans Lindberg pedig kilenc gólig jutott.

A csoport végeredménye: 1. Füchse Berlin 10 pont, 2. Saint-Raphaël Var HB (francia) 8, 3. BM Logrono La Rioja (spanyol) 4, 4. Balatonfüred 2

B csoport: Grundfos Tatabánya KC-Eurofarm Rabotnik (macedón) 30-27 (12-13)

A csoport végeredménye: 1. Tatabánya 9 pont, 2. TSV Hannover-Burgdorf (német) 7, 3. RK Nexe (horvát) 6, 4. Eurofarm Rabotnik 2