Férfi kézilabda-vb - Döntetlen a svéd-szlovén rangadón

Sport, 2021.01.22

Svédország 28-28-as döntetlent játszott Szlovénia válogatottjával az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének második fordulójában, pénteken.

A kairói IV. csoportban a szlovénok mindössze kétszer - a 36. percben 18-17-nél és az 58. percben 27-26-nál - vezettek az egész mérkőzésen.

A szlovénok közül a veszprémi Blaz Blagotinsek négy, a szegedi Dean Bombac és Matej Gaber egy-egy, Borut Mackovsek pedig három gólt szerzett. Csapatuk két másodperccel a vége előtt egyenlített: Bombac passzát a beálló Gaber váltotta gólra.

Hatosukból az utolsó, vasárnapi játéknap előtt még a svédeknek, a szlovénoknak, az oroszoknak és a házigazda Egyiptomnak is van esélye a negyeddöntőbe jutásra.

A gízai III. csoportban - az előző két világbajnokságon ezüstérmes - Norvégia a várakozásoknak megfelelően magabiztosan, 13 gólos különbséggel győzte le Algériát. A Telekom Veszprém jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen három gólt dobott. A csoport utolsó játéknapja előtt a franciáknak, a norvégoknak és a portugáloknak van esélyük a legjobb nyolc közé kerülésre.

Eredmények: középdöntő, 2. forduló: III. csoport (Gíza): Norvégia-Algéria 36-23 (17-11)

Franciaország-Izland 28-26 (16-14)
Portugália-Svájc 33-29 (17-15)

Az állás: 1. Franciaország 8 pont, 2. Norvégia 6 (120-104), 3. Portugália 6 (112-100), 4. Izland 2 (106-97), 5. Svájc 2 (98-107), 6. Algéria 0
IV. csoport (Kairó): Svédország-Szlovénia 28-28 (15-14)

Egyiptom-Fehéroroszország 35-26 (21-14)
Oroszország - Észak-Macedónia 32-20 (19-9)

Az állás: 1. Egyiptom 6 pont (124-92), 2. Svédország 6 (110-97), 3. Oroszország 5 (118-105), 4. Szlovénia 5 (113-105), 5. Fehéroroszország 2, 6. Észak-Macedónia 0

A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

A 25-32. helyért, 2. forduló: II. csoport (Új Főváros):

korábban: Ausztria-Chile 33-31 (14-15)
Marokkó-Koreai Köztársaság 32-25 (15-14)

Az állás: 1. Ausztria 4 pont, 2. Chile 2 (75-66), 3. Marokkó 2 (54-61), 4. Koreai Köztársaság 0