Férfi kézilabda-vb - Egyiptom ismét kikapott a magyarok csoportjában

Sport, 2019.01.13

Egyiptom férfi kézilabda-válogatottja öt góllal kikapott Katar csapatától a német-dán közös rendezésű világbajnokság második fordulójában, a magyar érdekeltségű koppenhágai D csoportban.

A Telekom Veszprém spanyol vezetőedzője, David Davis által irányított egyiptomi csapat az első félidő közepén már két góllal is vezetett (10-8), ám ezt követően a négy évvel ezelőtt vb-ezüstérmes katariak egy 7-2-es sorozattal fordítottak.

A második félidő is fordulatosan alakult, előbb az észak-afrikaiak egyenlítettek (17-17), majd a közel-keletiek egy 9-1-es sorozattal eldöntötték a meccset. A mezőny legjobbja Ali Jusszef lett, aki 12 lövésből kilenc gólt dobott.

Az első fordulóban a katariak Angolától, az egyiptomiak pedig Svédországtól kaptak ki.