Férfi kézilabda-vb - Észak-Macedónia középdöntőbe jutott

Sport, 2021.01.18

Észak-Macedónia válogatottja középdöntőbe jutott az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokságon, mivel 32-29-re legyőzte Chile csapatát a csoportkör harmadik, utolsó fordulójának hétfői játéknapján.

Az első két mérkőzését mindkét csapat elveszítette a kairói G csoportban, így a macedónoknak győzniük kellett a továbbjutáshoz, Chilének viszont jobb gólkülönbsége miatt a döntetlen is megfelelt. A macedónok húsz perc után, 10-9-nél vezettek először, és a folytatásban is szoros volt az állás. A 48. percben először volt három találat az európai együttes előnye, és jobb összpontosítással ezt a végjátékban is megőrizte, ezzel - a nyolc gólig jutott Kiril Lazarov vezérletével - kiharcolta a továbbjutást.

A macedónok csupán az első csoportmeccsük előtt két nappal, múlt kedden tudták meg, hogy a visszalépett csehek helyére beugorva részt vehetnek a világbajnokságon.

Az alexandriai H csoportban az oroszok és a dél-koreaiak találkozója tét nélküli volt, utóbbiak ugyanis már semmiképpen nem juthattak tovább. Mindez rányomta bélyegét a meccsre, az oroszok végül a vártnál kisebb különbséggel győztek. A MOL-Pick Szeged balátlövője, Dmitrij Zsitnyikov mind a négy lövését gólra váltotta.

A dél-koreaiak a márciusi olimpiai selejtezőtorna miatt az U20-as keretükkel vesznek részt a világbajnokságon.

Chile és a Koreai Köztársaság a 25-32. helyért zajló alsóházi rájátszásban folytatja szereplését a tornán.