Férfi kézilabda-vb - Fölényes győzelemmel kezdtek a németek

Sport, 2019.01.11

A társházigazda német válogatott 11 góllal legyőzte az egyesített  Korea csapatát a férfi kézilabda-világbajnokság csütörtöki nyitómérkőzésén, Berlinben.

Férfi kézilabda-vb - Chile - Dánia A hazaiak Uwe Gensheimer, Hendrik Pekeler és Steffen Fath góljaival már a meccs elején elhúztak a koreai csapattól (6-2), majd a szünet előtt Andreas Wolff védéseinek is köszönhetően tovább növelték a különbséget.

A második félidő egy ideig még az elsőnél is simábban alakult, ám a 45. percet követően az ázsiaiak sorozatban háromszor voltak eredményesek, kapusteljesítményük is jelentősen javult, így végül "csak" 11 góllal kaptak ki.

A mezőny legeredményesebb játékosa a balszélső Gensheimer volt, aki nyolc lövésből hét gólt szerzett.

A berlini A csoportban a németek és a koreaiak mellett a címvédő Franciaország, valamint Oroszország, Szerbia és Brazília szerepel. A középdöntőbe az első három helyezett jut.