Férfi kézilabda-vb - Ismét győztek a franciák és a házigazdák

Sport, 2021.01.22

Franciaország és a házigazda Egyiptom válogatottjának sikerével folytatódott a férfi kézilabda-világbajnokság középdöntőjének pénteki játéknapja.

A gízai III. csoportban a hatszoros világbajnok franciák végig szoros meccsen nyertek két találattal Izland ellen, így továbbra is százszázalékosak a tornán.

A kairói IV. csoportban a házigazda Egyiptom rendkívül magabiztosan, kilenc góllal legyőzte Fehéroroszországot. Mindkét győztes csapat fontos lépést tett a negyeddöntőbe jutás felé.

A Telekom Veszprém francia irányítója, Kentin Mahé négy, egyiptomi jobbátlövője, Omar Jahja egy góllal járult hozzá csapata sikeréhez.

Eredmények: középdöntő, 2. forduló: III. csoport (Gíza): Franciaország-Izland 28-26 (16-14)

korábban:
Portugália-Svájc 33-29 (17-15)

később: Norvégia-Algéria 20.30
IV. csoport (Kairó): Egyiptom-Fehéroroszország 35-26 (21-14)

korábban:
Oroszország - Észak-Macedónia 32-20 (19-9)

később: Svédország-Szlovénia 20.30 A csoportok első két helyezettje jut a negyeddöntőbe.

a 25-32. helyért, 2. forduló: II. csoport (Új Főváros):
Ausztria-Chile 33-31 (14-15)

korábban: Marokkó-Koreai Köztársaság 32-25 (15-14)

Az állás: 1. Ausztria 4 pont, 2. Chile 2 (75-66), 3. Marokkó 2 (54-61), 4. Koreai Köztársaság 0