Férfi kézilabda-vb - Négy között a spanyolok

Sport, 2021.01.27

Az Európa-bajnok Spanyolország öt találattal legyőzte a norvég válogatottat az egyiptomi férfi kézilabda-világbajnokság negyeddöntőjében, szerdán.

A mezőny legeredményesebb játékosa a nyolc gólt dobó Álex Dujshebaev volt a szünet végi hálójavítás miatt kissé elhúzódó találkozón.

A Telekom Veszprém jobbátlövője, Jorge Maqueda négy góllal, kapusa, Rodrigo Corrales 18 védéssel, a Szeged irányítója, Joan Canellas egy találattal vette ki részét a sikerből. A Veszprém norvég jobbátlövője, Kent Robin Tönnesen nem volt eredményes.

A legutóbbi 18 egymás elleni mérkőzésből immár 17 spanyol győzelem született 1 döntetlen mellett.

A svédek Katar legyőzésével biztosították helyüket az elődöntőben.

Eredmények: negyeddöntő: Spanyolország-Norvégia 31-26 (21-15)

Svédország-Franciaország vagy Magyarország 20.30

A torna győztese kijut a 2023-as, lengyel-svéd közös rendezésű világbajnokságra.

alsóházi helyosztók:

korábban: a 25. helyért (az Elnök Kupáért): Tunézia-Ausztria 37-33 (19-16) a 27. helyért: Chile-Kongói DK 35-30 (18-13) a 29. helyért: Marokkó-Angola 27-27 (13-14), hétméteresekkel: 3-2 a 31. helyért: Koreai Köztársaság - Zöld-foki Köztársaság 10-0 - játék nélkül