Férfi kézilabda-vb - Továbbra is százszázalékosak a svédek

Sport, 2019.01.16

Svédország válogatottja egy góllal legyőzte Katar csapatát a német-dán közös rendezésű férfi kézilabda-világbajnokság csoportkörének szerdai játéknapján, a magyar érdekeltségű koppenhágai csoportban.

A katariak meglepetésre végig tartották a lépést ellenfelükkel az első félidőben, sőt a szünetben egy góllal vezettek. A második felvonás elején már három találat volt a közel-keletiek előnye, de egy 4-0-s sorozattal az Európa-bajnoki ezüstérmes svédek fordítottak, és a hajrát jobban bírták ellenfelüknél.

A Telekom Veszprém beállója, Andreas Nilsson mindhárom lövését gólra váltotta.

A müncheni B csoportban a horvátok, valamint az Európa-bajnok spanyolok is százszázalékosak. Utóbbiak szerda este fölényesen verték a macedónokat. A MOL-Pick Szeged spanyol irányítója, Joan Canellas hat lövésből kétszer talált be, a Veszprém macedón balszélsője, Dejan Manaszkov ötből háromszor volt eredményes.

Eredmények, csoportkör, 4. forduló:

B csoport (München):
Spanyolország-Macedónia 32-21 (13-12)

Horvátország-Bahrein 32-20 (19-9)
Izland-Japán 25-21 (13-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Horvátország 8 pont (129-96), 2. (és már továbbjutott) Spanyolország 8 (123-91), 3. Izland 4 (113-102), 4. Macedónia 4 (109-115), 5. Japán 0 (99-124), 6. Bahrein 0 (84-129)

D csoport (Koppenhága):
Svédország-Katar 23-22 (10-11)

Magyarország-Egyiptom 30-30 (14-14)
Argentína-Angola 33-26 (17-12)

Az állás: 1. (és már továbbjutott) Svédország 8 pont, 2. (és már továbbjutott) Magyarország 6, 3. Egyiptom 3 (99-105), 4. Argentína 3 (94-104), 5. Katar 2 (99-102), 6. Angola 2 (93-127)