Férfi kosárlabda Eb - Hazai és francia siker a magyar csoportban

Sport, 2022.09.03

A házigazda németek és a franciák is nyertek szombaton a férfi kosárlabda Európa-bajnokság magyar érdekeltségű kölni csoportjában.

A második forduló nyitómérkőzésén a házigazdák a 23. percig hátrányban voltak a bosnyákok ellen, de egy 14-0-s rohammal fordítottak. A balkáni alakulatban hiába jutott Dzanan Musa (Real Madrid) 30, Jusuf Nurkic (Portland Trail Blazers) pedig 21 pontig, a 18-18 pontos Franz Wagner (Orlando Magic) és Dennis Schröder (Los Angeles Lakers) révén a hazaiak megnyerték a második meccsüket is.

A kora esti rangadón két vesztes alakulat csapott össze, ugyanis a litvánok a szlovénoktól, az olimpiai ezüstérmes franciák pedig a németektől kaptak ki csütörtökön. A szombati meccs első felében kiegyenlített küzdelem zajlott a parketten, a világbajnoki harmadik franciáknál Evan Fournier (New York Knicks) a nagyszünetben már 18 pontnál tartott.

Fordulás után Jonas Valanciunas (New Orleans Pelicans) és Marius Grigonis (Panathinaikosz) vette vállaira a baltiakat, ám a különbség ekkor is csak kettő-négy pont körül alakult. A hajrában aztán a franciák egy 9-0-s sorozatot produkáltak, ezzel eldőlt a meccs, a litvánok meglepetésre két vereséggel kezdték az Eb-t.

A nap utolsó kölni találkozóján a magyar válogatott a címvédő szlovénokkal száll szembe 20.30 órakor.