Férfi kosárlabda EK - Finnországi vereséggel kezdett a Körmend

Sport, 2022.10.12

Az Egis Körmend 77-62-re kikapott a finn Karhu vendégeként szerdán a férfi kosárlabda Európa Kupa első fordulójában.

A magyar bajnoki ezüstérmes vasiak a Bajnokok Ligája spanyolországi selejtezőtornáján kezdték az idényt, ahonnan nem tudtak feljutni a BL főtáblájára, így átkerültek az EK-ba. Antonisz Konsztantinidesz vezetőedző együttese az NB I-ben két forduló után 1/1-es győzelmi mérlegnél tart.

A szerdai meccsen kiegyenlített első félidőt követően a házigazdák kétpontos vezetéssel (39-37) vonulhattak nagyszünetre, majd előnyüket hét ponttal növelték a harmadik felvonásban, míg a záró részben meggyőzővé tették a különbséget.

A mérkőzés legeredményesebb játékosaként a vesztes körmendieknél az amerikai Wendell Mitchell 20 ponttal zárt.

A Körmend egy hét múlva a portugál Sportingot fogadja.

EK, G csoport, 1. forduló:

-------------------------- Karhu (finn)-Egis Körmend 77-62 (20-17, 19-20, 18-11, 20-14)