Férfi kosárlabda EK - Harmadik vereségével búcsúzott a Körmend

Sport, 2021.01.29

Harmadik mérkőzésén is vereséget szenvedett a Körmend a férfi kosárlabda Európa Kupa csoportkörében, így búcsúzott a sorozattól.

A hollandiai 's-Hertogenboschban zajló viadalon a magyar csapat pénteken az olasz Reggio Emilia együttesétől kapott ki.

Eredmény, 3. forduló, A csoport ('s-Hertogenbosch): Reggio Emilia (olasz)-Egis Körmend 88-79 (34-12, 16-31, 17-18, 21-18)
------------------------------------------------------------------
a magyar csapat legjobb dobói: Ireland 22, Mócsán 21

A magyar csapat a nyitónegyedben tetemes, 22 pontos hátrányba került, innen azonban lépésről lépésre jött fel és az utolsó felvonás közepére egyetlen kosárra (69-66) volt ellenfelétől. Az olasz csapatnak azonban ekkor megint következett néhány jobb perce, amivel eldöntötte az összecsapást.

A csapatok keddtől péntekig zárt kapuk mögött játsszák le a csoportkört, a csoportokból az első két helyezett és a négy legjobb harmadik jut a tizenhat közé. A nyolcad- és a negyeddöntőket március 23. és 25. között rendezik, míg a négyes döntőre április 23. és 25. között kerül sor.