Férfi kosárlabda Magyar Kupa - A Szolnoké a bronzérem

Sport, 2021.04.11

A Szolnok szerezte meg a harmadik helyet a férfi kosárlabda Magyar Kupában, mivel a vasárnapi bronzmérkőzésen hosszabbítás után legyőzte a Körmendet a Ludovika Arénában.

A legutóbbi kupagyőztes és az idén bajnoki alapszakaszgyőztes Tisza-partiak szinte végig vezettek, majd az utolsó negyedben a vasi csapat felzárkózott, így a hajrá izgalmasan alakult: Xavier Thames ellen a dudaszó pillanatában dobott tripla közben szabálytalankodtak, majd a körmendi légiós mindhárom büntetőjét bedobta, ezzel döntetlenre mentette a meccset, így jöhetett a hosszabbítás.

Ennek utolsó perce 101-95-ös körmendi vezetéssel indult, és Antonisz Konsztantinidesz együttese már a kezében érezhette a bronzérmet, ám a horvát Marjan Cakarun három másodperccel a vége előtt bedobta az Olaj győztes dupláját.

A nyolccsapatos torna zárómérkőzésén, a kupadöntőben a Szombathely és a DEAC csatázik 19.30 órától.

Zsíros Tibor k&H férfi Magyar Kupa, bronzmérkőzés:

--------------------------------------------------
Szolnoki Olajbányász -Egis Körmend 104-103 (23-23, 22-18, 21-21, 22-26, 16-15) - hosszabbítás után