Férfi kosárlabda NB I - Az éllovas Szombathely magabiztosan nyert Nyíregyházán

Sport, 2023.01.21

Az éllovas és címvédő Szombathely magabiztosan, 99-69-re nyert a sereghajtó Nyíregyháza vendégeként a férfi kosárlabda NB I szombati játéknapján.

A vendégek jó kezdés után megtartották lendületüket, majd a 30-16-ra megnyert harmadik negyeddel lényegében eldöntötték a találkozót. A Falco 17. mérkőzésén a 16. győzelmét aratta, a Nyíregyháza 16. találkozóján a 15. vereségét szenvedte el.

Hiába a jó hajrá, sorozatban harmadszor kapott ki a Sopron, amely ezúttal hazai környezetben kétpontos különbséggel maradt alul az Atomerőművel szemben. A paksiaknál Jack Felstead-Atkinson 28 ponttal és 15 lepattanóval zárt.

Borult a papírforma a Szedeák-Fehérvár összecsapáson, amelyen az esélytelenebb hazai együttes három negyedben is egyenrangú partner volt, a később döntőnek bizonyuló harmadik felvonásban (31-14) pedig állva hagyta ellenfelét.

Folytatta győzelmi sorozatát a ZTE, a zalaiak otthon kerekedtek a Budapesti Honvéd fölé, így egymást követően hatodszor bizonyultak jobbnak aktuális ellenfelüknél.

Sorozatban a negyedik vereségét szenvedte el az OSE Lions, az oroszlányiakat hazai pályán legyőző Kaposvárnak viszont ezzel a győzelemmel szakadt meg a három mérkőzés óta tartó rossz sorozata.

Eredmények (a magyar szövetség honlapja alapján):
HÜBNER Nyíregyháza BS - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 69-99 (19-23, 18-25, 16-30, 16-21)
Sopron KC-Atomerőmű SE 78-80 (21-16, 15-21, 21-27, 21-16)
Naturtex-SZTE-Szedeák - Arconic-Alba Fehérvár 87-78 (17-23, 20-20, 31-14, 19-21)
Zalakerámia ZTE KK-Budapesti Honvéd Sportegyesület 93-80 (22-19, 33-21, 16-22, 22-18)
Kometa Kaposvári KK - MVM-OSE Lions 78-68 (23-11, 17-23, 17-20, 21-14)