Férfi vízilabda BENU Kupa - A magyarok döntetlent játszottak Spanyolországgal

Sport, 2021.07.05

A tokiói olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott 11-11-es döntetlent játszott Spanyolországgal a margitszigeti BENU Kupa vasárnapi zárónapján, így a második helyen zárta a tornát.

Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország

BENU Kupa, férfi felkészülési torna (Margitsziget):
Magyarország-Spanyolország 11-11 (1-2, 4-2, 2-3, 4-4)
----------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Pásztor, Varga Dénes, Zalánki 2-2, Erdélyi, Hárai, Hosnyánszky, Manhercz, Vámos 1-1

Korábban:
Horvátország-Oroszország 21-11

A végeredmény:
1. Horvátország 9 pont, 2. Magyarország 4 (41-38), 3. Spanyolország 4 (37-37), 4. Oroszország 0

szombaton játszották:
Horvátország-Magyarország 13-11
Spanyolország-Oroszország 15-11

pénteken játszották:
Magyarország-Oroszország 19-14
Horvátország-Spanyolország 15-11

A találkozón előbb a magyarok szereztek vezetést, de utána kapaszkodniuk kellett a gyorsan egyenlítő spanyolok után. A második játékrészben Varga Dénes duplájával fordított a házigazda, amely minimális előnyben (5-4) volt a nagyszünetben.

A folytatásban Granadosszal gyűlt meg a bajuk a magyaroknak, akik a harmad negyed második felétől már nem tudtak vezetést szerezni a találkozón, viszont mindig lőtávolon belül maradtak, és egyenlítettek, végül Vámos Márton távoli bombájával.

Märcz Tamás szövetségi kapitány csapatában a BENU Kupán először játszottak együtt az olimpiai keretbe nevezett játékosok, a szakember ugyanis a korábbi két meccsen az utazók közül pihenőt adott néhány pólósnak, akiket a bő keret tagjai helyettesítettek.

Galériánk

Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Spanyolország