Férfi vízilabda BENU Kupa - Magabiztos győzelemmel kezdtek a magyarok

Sport, 2021.07.02

A tokiói olimpiára készülő magyar férfi vízilabda-válogatott könnyedén, 19-14-re legyőzte  az orosz csapatot a margitszigeti BENU Kupa pénteki nyitófordulójában.

Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország

BENU Kupa, férfi felkészülési torna (Margitsziget):
Magyarország-Oroszország 19-14 (5-5, 4-3, 6-1, 4-5)
---------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Varga Dé. 5, Pásztor 3, Manhercz, Zalánki, Hosnyánszky 2-2, Jansik Sz., Hárai, Német, Vámos, Burián 1-1

Märcz Tamás szövetségi kapitány ugyan a napokban már kijelölte 13 fős olimpiai csapatát, de ezen a mérkőzésen még néhány olyan játékos is lehetőséget kapott, aki csak a bő keretben szerepelt.

Az orosz válogatott a nagyszünetig tudta tartani a lépést a magyar csapattal, amely azonban a harmadik negyedet öt góllal nyerte, eldöntve ezzel az összecsapást.

A magyarok legjobbja az olimpiai bajnok Varga Dénes volt, aki hat lövésből öt gólt szerzett.

a nap másik mérkőzésén:
Horvátország-Spanyolország 15-11 (4-0, 4-5, 4-3, 3-3)

Magyarország-Spanyolország 13.00

Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország Vízilabda BENU Kupa férfi felkészülési torna - Magyarország-Oroszország