Férfi vízilabda BL - A címvédő FTC-Telekom kikapott a Bresciától

Sport, 2020.12.16

A címvédő FTC-Telekom szerdán vereséget szenvedett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek budapesti tornáján: a zöld-fehér együttes 10-7-re maradt alul az olasz Bresciával szemben.

A Duna Arénában zajló viadal második játéknapjának második összecsapásán Varga Zsolt vezetőedző csapata nem találta olasz riválisának ellenszerét. Különösen támadásban kezdett rosszul, így a második negyed közepén már 5-1-es hátrányban volt. Szívós munkával a harmadik negyedben egygólos különbségre zárkózott fel az FTC (6-7), de a játékrész hajrája az olaszoknak sikerült jobban, akik 9-6-tal vághattak neki a záró felvonásnak. Mivel a negyedik játékrész csak egy-egy gólt tartogatott, nem hozott fordulat a végjáték.

A második mérkőzésén is győztes Bresciában nyolc játékos szerezte a tíz találatot, a kedden magabiztos győzelemmel kezdő Ferencvárosban ezúttal hatan lőtték a hét gólt.

Varga Zsolt csapata csütörtökön a Hannover elleni találkozóval zárja szereplését a budapesti csoportkörben.

Az A csoport nyitányát Rómában rendezik, a csoportküzdelmek második szakaszát márciusban, a harmadikat áprilisban bonyolítják le, míg a nyolcas döntőre a tervek szerint június 3-5-én Hannoverben kerül sor. A végjátékba az A csoportból az első négy, a B-ből pedig a házigazda Hannover mellett a legjobb három jut.

Férfi Bajnokok Ligája, B csoport (Duna Aréna):
Brescia (olasz) - FTC-Telekom Waterpolo 10-7 (3-1, 2-1, 4-4, 1-1)
----------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Funtulisz 2, Constantin-Bicari, Jaksic, Jansik, Zalánki, Varga 1-1

A csoport további mérkőzésein:
Barceloneta (spanyol)-Dinamo Tbiliszi (georgiai) 17-5 (5-0, 4-2, 5-3, 3-0)
Jadran Herceg Novi (montenegrói)-Waspo Hannover (német) 12-11 (3-1, 3-4, 3-5, 3-1)

Az állás: 1. Barceloneta 6 pont (33-13), 2. Brescia 6 (25-16), 3. FTC 3 (18-12), 4. Jadran 3 (14-22), 5. Hannover 0 (19-28), 6. Dinamo Tbiliszi 0 (14-32)