Férfi vízilabda BL - Magabiztos győzelemmel kezdett a címvédő FTC

Sport, 2020.12.15

A címvédő FTC-Telekom Waterpolo magabiztos, 11-2-es győzelmet aratott a montenegrói Jadran Herceg Novi felett a férfi vízilabda Bajnokok Ligája csoportküzdelmeinek budapesti tornáján.

A Duna Arénában zajló viadal keddi nyitónapján a Ferencváros már az első negyedben kétgólos előnyt alakított ki, és mivel a másodikban sem kapott gólt, a nagyszünetig megnyugtató előnybe került. A montenegróiak a fordulás után is hadilábon álltak a gólszerzéssel, első találatukra a 23. percig kellett várni. Az FTC-ben a folytatásban a fiatalok kaptak lehetőséget, de a címvédő így is fölényes győzelmet aratott.

Varga Zsolt vezetőedző együttese szerdán az - első napon ugyancsak nyertes - olasz Brescia együttesével találkozik.

Az A csoport nyitányát Rómában rendezik, a csoportküzdelmek második szakaszát márciusban, a harmadikat áprilisban bonyolítják le, míg a nyolcas döntőre a tervek szerint június 3-5-én Hannoverben kerül sor. A végjátékba az A csoportból az első négy, a B-ből pedig a házigazda Hannover mellett a legjobb három jut.

Férfi Bajnokok Ligája, B csoport (Duna Aréna):
FTC-Telekom Waterpolo - Jadran Herceg Novi (montenegrói) 11-2 (2-0, 3-0, 4-1, 2-1)
---------------------------------------------------------------------------------
a magyar csapat gólszerzői: Constantin-Bicari 3, Jaksic, Fekete, Német 2-2, Varga, Vigvári 1-1