Férfi vízilabda Magyar Kupa - A címvédő FTC magabiztosan verte a Honvédot

Sport, 2020.08.01

A címvédő Ferencváros magabiztos játékkal győzte le a holtszezonban sokat erősödött Honvéd együttesét a férfi vízilabda BENU Magyar Kupa második fordulójának szombati játéknapján.

A bajnoki és Bajnokok Ligája-címvédő zöld-fehérek legeredményesebb játékosa négy találattal a görög Jannisz Funtulisz volt.

A sorozat múlt heti első körében megszerzett pontjaikat magukkal hozták a csapatok, amelyek a mostani hétvégén újabb négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy-egy első, második, harmadik és negyedik helyezett került.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző szakasz eredményei alapján történik: az I-es csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettjei, míg a II-esben a 3-4. helyezettek szerepelnek majd. Ebben a fázisban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén az egész torna utolsó szakasza lesz, ebben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.