Férfi vízilabda Magyar Kupa - Az FTC és a Szolnok vívja a döntőt

Sport, 2020.09.26

A Szolnok után a címvédő Ferencváros jutott be a férfi vízilabda Magyar Kupa vasárnapi döntőjébe.

A zöld-fehérek a szombati második elődöntőben a Vasast győzték le négy góllal a Hajós Alfréd Nemzeti Sportuszodában.

Eredmény, BENU férfi Magyar Kupa (Margitsziget), elődöntő:

---------------------------------------------------------
FTC-Telekom Waterpolo - A-Híd-VasasPlaket 13-9 (2-1, 5-2, 4-5, 2-1)

A Vasas jutott vezetéshez, de a Ferencváros még az első nyolc percben 2-1-re fordított, majd a második negyedben, negyedórányi játék után 6-1-re elhúzott. A harmadik játékrészből két perc pergett le, és már 9-3-at mutatott az eredményjelző, amikor magához tért a Vasas, és háromtalálatnyira felzárkózott két ízben is (7-10, 8-11). A bravúr azonban elmaradt, az FTC 13-9-re nyert, így döntőzhet.

A teljes mezőny egyik legjobbjának Jansik Szilárd bizonyult, aki nemcsak szerelésekkel, hanem három góllal is segítette a Ferencvárost, amely 2019 előtt 2018-ban is kupagyőztes volt.