Férfi vízilabda Magyar Kupa - Húszgólos sikerrel rajtolt a Ferencváros

Sport, 2020.07.25

Fölényes, húszgólos győzelemmel rajtolt a címvédő Ferencváros a férfi vízilabda BENU Magyar Kupában. A zöld-fehérek első szombati csoportmérkőzésükön 25-5-re diadalmaskodtak a Pécs felett.

A sorozat mostani első körében négy helyszínen, Budapesten, Kaposváron, Tatabányán és Szegeden játszanak körmérkőzéseket a négy csoport csapatai. Az itt megszerezett eredményeket az együttesek tovább viszik magukkal a második körbe, ahol augusztus 1-2-án újra négy négyes csoportban - kék, fehér, piros és zöld - küzdenek majd. Ezekbe a kvartettekbe az első körből egy első, egy második, egy harmadik és egy negyedik helyezett kerül.

A harmadik forduló csoportbesorolása szintén az előző fázis eredményei alapján történik: az I csoportban a "színes" csoportok 1-2. helyezettje szerepel, míg a II-esben a 3-4. helyezettek. Ebben a szakaszban azok a csapatok már nem találkoznak egymással, amelyek korábban összecsaptak.

A negyedik forduló augusztus közepén lesz, amelyben a csapatok az I. és II. csoportban elért helyezéseik alapján helyosztó mérkőzéseket játszanak.

A Magyar Kupa győztese indulhat az Eurokupa 2021/22-es kiírásában.