Férfi kézilabda Eb - Meglepően magabiztos izlandi kezdés

Sport, 2018.01.12

Izland válogatottja meglepő magabiztossággal győzte le Svédország csapatát a horvátországi férfi kézilabda Európa-bajnokság csoportkörének első játéknapján, pénteken Splitben.

Az A csoport első mérkőzésén az izlandiak Olafur Gudmundsson és Runar Karason vezérletével fokozatosan növelték előnyüket az első félidőben, és a tizedik percben 8-2-re, a 21. percben pedig már 14-5-re vezettek. A remek teljesítményhez a kapus, Björgvin Gústavsson védései is hozzájárultak, aki a svéd lövések felét megfogta.

A játék képe egy ideig a szünet után sem változott, a szigetország válogatottja a 42. percben tízgólos előnybe került (22-12), ezt követően azonban a svédek sorozatban hatszor voltak eredményesek.

Öt perccel a vége előtt már csak három gól volt a különbség (23-20), de a Veszprém korábbi, a Barcelona jelenlegi irányítója, Aron Palmarsson találata biztossá tette Izland sikerét. A mezőny legeredményesebb játékosa Olafur Gudmundsson volt, aki 14 lövésből hétszer talált a hálóba.

A B csoportban a fehéroroszok nagy csatában legyőzték Ausztria legjobbjait.

A magyar válogatott szombaton 20.30-tól az olimpiai címvédő Dánia ellen mutatkozik be a kontinenstornán.