Hármas magyar siker női légpisztolyban a wroclawi nemzetközi versenyen

Sport, 2021.03.25

A dobogó mindhárom fokára magyar sportlövő állhatott fel női légpisztolyban a wroclawi nemzetközi viadalon, melyet az olimpiai induló Major Veronika nyert meg kiemelkedő eredménnyel.

A keszthelyiek klasszisa az alapversenyt országos csúcsot jelentő 588 körrel nyerte meg, ami jobb az aktuális világrekordnál, majd a fináléban 243,3 körrel diadalmaskodott. Az alaperedménye azért nem új világcsúcs, mert a sportágban csak világversenyeken és világkupákon lehet csúcsot elérni.

A nyolcas döntőben Jákó Miriam lett a második 237 körrel, Csonka Zsófia pedig a harmadik 216,8-del.

"Nagyon hiányzott már egy nemzetközi verseny, ráadásul kiválóan is sikerült. Egyre közelebb vagyunk az olimpiához, így egy ilyen eredmény az önbizalmamat is növeli" - mondta Major Veronika a döntő után a magyar szövetség tájékoztatása szerint.