IAAF - Az év női atlétája-díjra is öten maradtak versenyben

Sport, 2019.11.13

A nemzetközi szövetség (IAAF) a férfiak után nyilvánosságra hozta az év női atlétája-címre esélyesek ötfősre szűkített listáját is.

Október elejétől 11 sportolóra lehetett voksolni, most pedig a november 4-én zárult szavazás legjobbjainak a nevét tették közzé. A férfi és női győztest november 23-án, a Monacóban sorra kerülő gálán hirdetik ki.

Az öt atléta között a kenyai Brigid Kosgei a "kakukktojás", mivel ő az egyedüli, aki nem nyert világbajnoki címet a dohai szabadtéri világbajnokságon. Az afrikai hosszútávfutó ugyanis nem is indult a vb-n, viszont áprilisban megnyerte a London Marathont, majd októberben a Chicago Marathont is. Utóbbin ráadásul elképesztő, 2:14:04 órás világcsúccsal védte meg címét.

A másik nagy esélyes Dalilah Muhammad, az amerikai futó júliusban hazája vb-válogatóján 52.20 másodpercre, majd a világbajnokság fináléjában 52.16 másodpercre javította a 400 m gát világrekordját, ráadásul a 4x400 méteres váltóval is diadalmaskodott.

Versenyben maradt még a holland színekben futó Siffan Hassan, aki történelmi tettet hajtott végre Dohában, mivel 1500 és 10 000 méteren is győzött, továbbá a 100 méteren és 4x100-on vb-aranyérmes jamaicai Shelly-Ann Fraser-Pryce, valamint a hármasugrás venezuelai győztese, Yulimar Rojas, aki minden idők második legjobb eredményét érte el 14,41 méterrel idén.