Jégkorong Erste Liga - 0-4-ről szerzett pontot az UTE a címvédő otthonában

Sport, 2023.01.15

A címvédő SC Csíkszereda - amely már 4-0-ra is vezetett - hosszabbítás után 7-6-ra legyőzte a vendég Újpestet, míg a listavezető Gyergyói HK otthon nagy csatában verte 4-3-ra a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga alapszakaszának vasárnapi játéknapján.

A Szereda a 13. percben már 4-0-ra vezetett, ekkor a válogatott Rajna Miklós helyett Monostori Tamás állt a kapuba. "Félidőre" 4-2-re feljött az UTE, és két harmad után 5-3 volt az állás. A záró felvonás derekán két gyors találattal egyenlítettek a vendégek, mi több, az 55. percben Kiss Patrik fordított. Lehozott kapus mellett másfél perccel a vége előtt 6-6 lett az állás, a hosszabbításban pedig David Stach egyéni akció végén eldöntötte a ráadás pont sorsát. Újpesti részről Kiss és az ukrán Olekszandr Pereszunko 4-4 ponttal zárt.

Gyergyóban a DEAC 2-1-re vezetett, de kicsivel túl a meccs felénél 1 perc 13 másodperc alatt már a hazaiaknál volt az előny, amelyet a harmadik harmad elején tudtak növelni. A Debrecen erejéből szépítésre futotta, de így pont nélkül maradt.

Gyergyói HK (romániai)-DEAC 4-3 (1-1, 2-1, 1-1)
SC Csíkszereda (romániai)-UTE 7-6 (4-0, 1-3, 1-3, 1-0), hosszabbítás után