Jégkorong Erste Liga - A döntő küszöbén a Brassó

Sport, 2021.03.23

A Corona Brasov Wolves hosszabbításban 1-0-ra legyőzte a DEAC-ot a jégkorong Erste Liga-elődöntő ötödik mérkőzésén, így összesítésben 3-2-re vezet az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcban.

A negyedik helyen kiemelt DEAC az első két brassói összecsapást megnyerte, azonban a Corona a rivális otthonában egyenlített, így visszavette a pályaelőnyt.

A keddi találkozón a rendes játékidő hatvan perce nem hozott gólt, a ráadásban pedig az erdélyi gárda közel négy és fél perc után Pavlo Boriszenko találatával megszerezte a kulcsfontosságú győzelmet.

A DEAC még sosem játszott döntőt, és a Brassó sem nyert még Erste Ligát - illetve a jogelőd MOL Ligát -, ugyanakkor finálét már vívott: 2014-ben az Érsekújvártól kapott ki. A párharc csütörtökön Debrecenben folytatódik.

Eredmény (a liga honlapja alapján):

Erste Liga, elődöntő, 5. mérkőzés:
Corona Brasov Wolves (romániai)-DEAC 1-0 (0-0, 0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után
------------------------------------------------------------
gól: Boriszenko (65.)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 3-2 a Brassó javára.

FTC-Telekom - SC Csíkszereda (romániai) 19.00 (az állás: 3-1 a Csíkszereda javára)