Jégkorong Erste Liga - Hosszabbításban nyert a Gyergyó, ismét győzött a DEAC

Sport, 2021.03.03

A Gyergyószentmiklós hosszabbítás után nyert és elvette a pályaelőnyt a társbajnok Csíkszeredától, míg a DEAC másodszor is legyőzte a vendég Újpestet a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében.

Az erdélyi csatában már kedden is csak a ráadás döntött a Szereda javára, most pedig a hazaiak az 55. percben emberhátrányban egyenlítettek. Így következhetett a hirtelen halál, amelyben ezúttal a Gyergyói HK volt a jobb, a 78. percben Joseph David Basaraba emberelőnyben talált be. Érdekesség, hogy az az John Anthony Combs volt kiállítva, aki egy nappal korábban eldöntötte a találkozót a ráadásban.

Az Újpest az első harmadban még vezetett Debrecenben, Benk András kipattanóját Bodó Christopher közelről kotorta be. A folytatásban viszont a DEAC akarata érvényült, és három légiós-góllal ellépett. A harmadik harmad elején Kyle Just létszámfölényben szépített, ám a hazaiak ugyancsak emberelőnyben rövid időre visszaállították a kétgólos különbséget. Gyorsan jött a válasz, így a záró percek megint izgalmasan alakultak.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcok fordított pályaválasztással szombaton folytatódnak.

Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
Sport Club Csíkszereda (romániai) - Gyergyói Hoki Klub (romániai) 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1), hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

DEAC-UTE 4-3 (0-1, 3-0, 1-2)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a DEAC javára.

FTC-Telekom - MAC HKB Újbuda 3-3, hosszabbítás zajlik

Corona Brasov Wolves (romániai) - Opten-Vasas HC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Brassó javára.