Jégkorong Erste Liga - Kétszeri hosszabbításban győzött és ezzel egyenlített a MAC

Sport, 2021.03.03

Kétszeri hosszabbítás után a MAC HKB Újbuda 4-3-ra legyőzte a társbajnok FTC-Telekom csapatát a jégkorong Erste Liga negyeddöntőjében, és így 1-1-re módosította a párharcot.

A mindkét együttes otthonának számító Tüskecsarnokban kedden az FTC magabiztosan győzött pályaválasztóként, most pedig már 2-0-ra vezetett, a rivális viszont jó emberelőny-kihasználással fordított. Erősen nyomott a társbajnok, a MAC kontrákkal veszélyeztetett. Három és fél perccel az alapidő vége előtt egyenlített a Ferencváros, amely a ráadásban hősiesen kivédekezett egy emberhátrányos két percet, akárcsak az Újbuda. Nyolcvan perc után sem volt döntés, jött egy újabb játékrész, amelyben a két kapus, Arany Gergely és Bálizs Bence remekelt. Végül a 92. percben emberelőnyben Sofron István kapásból bombázott a kapuba.

A találkozó 18.00 órakor kezdődött, és 21.44-kor ért véget.

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharcok fordított pályaválasztással szombaton folytatódnak.

Erste Liga, negyeddöntő, 2. mérkőzések:
FTC-Telekom - MAC HKB Újbuda 3-4 (2-2, 0-1, 1-0, 0-0, 0-1), kétszeri hosszabbítás után

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 1-1.

Sport Club Csíkszereda (romániai) - Gyergyói Hoki Klub (romániai) 1-2 (0-0, 0-1, 1-0, 0-1), hosszabbítás után

DEAC-UTE 4-3 (0-1, 3-0, 1-2)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a DEAC javára.

Corona Brasov Wolves (romániai) - Opten-Vasas HC 5-4 (2-2, 2-1, 1-1)

Az egyik csapat negyedik sikeréig tartó párharc állása: 2-0, a Brassó javára.