Jégkorong Erste Liga - Kiütéses BJA-siker a Brassó ellen

Sport, 2023.01.20

A második helyen álló Budapest JA 7-2-re legyőzte a vendég Brassót a jégkorong Erste Liga pénteki játéknapján.

Káposztásmegyeren a BJA az első felvonásban 15 lövésből négy gólt is ütött, és ezzel tulajdonképpen eldöntötte az összecsapást. A második harmadban elszabadultak az indulatok, a liga egyik legsportszerűtlenebb játékosa, Garrett Clarke fejre irányuló szabálytalanságért végleges kiállítást kapott, ebben az idényben már negyedszer. Közvetlenül a szünet előtt tovább nőtt a különbség kettős, majd szimpla hazai emberelőnyben.

A folytatásban a brassóiak erejéből ugyan két gólra futotta, de a túloldalon Eetu Elo a végén mesterhármast jegyzett. Connor Sillst bottal ütésért szintén végleges kiállítással sújtották, így a Corona 66 perc kiállítást szedett össze a mérkőzésen.

Eredmények:
Budapest JAHC-Corona Brasov (romániai) 7-2 (4-0, 2-0, 1-2)

korábban:
Dunaújvárosi Acélbikák-Gyergyói HK (romániai) 4-5 (2-1, 2-1, 0-2, 0-1), hosszabbítás után
UTE-DVTK Jegesmedvék 2-3 (1-1, 1-1, 0-1)