Jégkorong Erste Liga - Kiütéses Csíkszereda-siker Dunaújvárosban, Yellow Horn 7 pontja

Sport, 2021.01.13

A társbajnok Sport Club Csíkszereda kiütéses, 9-1-es győzelmet aratott a sereghajtó Dunaújváros otthonában a jégkorong Erste Liga szerdai találkozóján.

Colton Yellow Horn 3 góllal és 4 assziszttal, Judd Blackwater pedig 1+4-gyel zárt.

Szinte végig egyoldalú volt az összecsapás. A 9. percben kezdődött a gólgyártás, Colton Yellow Horn lőtte ki a bal felső sarkot zavartalanul. Aztán a 14. percben fél perc alatt kétszer is rezdült a hazaiak hálója, Salló Alpár a botos-, majd ismét Yellow Horn a lepkés kesztyű oldalán talált be. A második harmad elején Judd Blackwater a jobb, 28 másodperc múlva pedig Ty Wishart a bal felső sarokba bombázott egy szép védés után. Ezt követően voltak pillanatai is az Acélbikáknak, azonban igazából csak ellentámadások végén vagy könnyelmű szeredai megmozdulások után tudtak helyzeteket kialakítani. A szünet előtt 4 másodperccel egy kipattanóból Yellow Horn harmadik találatát ütötte.

A záró felvonás sem hozott sok változást. A 43. percben Andrej Taratuhin közelről lőtt a kapuba kettős emberelőnyben, kisvártatva Láday Tamás maradt egyedül egy csel után, és nem hibázott. Később Pozsár Márk és Fodor Csanád kapott végleges kiállítást ökölcsatájuk után, aztán Farkas Tamás távoli bombával 0-9-re módosította az állást. A hajrában Hugo Turcotte szépített egy kontrából.

A DAB vasárnap a másik bajnoktól, az FTC-Telekomtól 8-1-re kapott ki.

Dunaújvárosi Acélbikák-Sport Club Csíkszereda (romániai) 1-9 (0-3, 0-3, 1-3)

10. Dunaújvárosi Acélbikák 26 1 5 1 19 67-130 14

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik az ismételt találkozó új időpontját.