Jégkorong Erste Liga - Rangadót nyert könnyedén az FTC

Sport, 2021.01.19

Az éllovas FTC meglepően könnyedén, 7-3-ra győzte le vendégét, a Csíkszeredát a jégkorong Erste Liga keddi játéknapján a két társbajnok rangadóján.

Távoli lövésekkel gyorsan kétgólos előnyhöz jutott a Ferencváros, majd egy kapu mögül visszatett passzból tovább nőtt az előny. Az erdélyiek a szünet előtt szépítettek, ám a fordulást követően emberhátrányból talált be az FTC, amely megőrizte lendületét, és 40 perc után már 6-1-re vezetett. Az utolsó felvonásban csak faragni tudott a különbségen az erdélyi társbajnok.

Az esti győri mérkőzésen a Brassó már az első harmadban eldöntötte a rájátszásért harcoló Titánok elleni csatát.

Eredmények (a liga honlapja alapján):

Erste Liga, alapszakasz:
FTC-Telekom - Sport Club Csíkszereda (romániai) 7-3 (3-1, 3-0, 1-2)
Titánok-Corona Brasov Wolves (romániai) 2-5 (1-4, 0-1, 1-0)

korábban:
Dunaújvárosi Acélbikák-Gyergyói Hoki Klub (romániai) 5-4 (0-1, 3-2, 1-1, 0-0, 1-0) - szétlövés után

10. Dunaújvárosi Acélbikák 27 1 6 1 19 72-134 16

Játékvezetői műhiba miatt a szövetség versenyirodája első fokon elrendelte a december 30-án rendezett Vasas-FTC (4-2) mérkőzés újrajátszását. Amennyiben a döntés jogerőre emelkedik, a Vasastól levonnak három pontot, és kitűzik a találkozó új időpontját.