Jégkorong Kontinentális Kupa - Kiütéses győzelemmel kezdett az FTC

Sport, 2021.10.22

Az FTC-Telekom 8-1-re legyőzte az észt Tartu Välk 494 csapatát a jégkorong Kontinentális Kupa Tüskecsarnokban zajló 2. körének pénteki nyitómérkőzésén.

Az észt csapat a 8. percben megszerzett előnyét a második harmad elejéig tudta megtartani, akkor egy perc alatt fordított a Ferencváros, amely a 31. percben már négygólos előnyre (5-1) tett szert. A rendező magyar együttes a záró harmadot is gólokkal kezdte, így a 47. percben a hazaiak 8-1-es vezetésénél a vendégek kapust cseréltek. A győztes csapat nyolc találatát nyolc különböző játékos szerezte. Az FTC szombaton a Szokol Kijevvel mérkőzik meg.

A kvartett első helyezettje jut a nyolc közé, ott az egyik tornát Krakkóban, a másikat pedig Aalborgban rendezik november 19-21-én. Az első két-két helyezett kerül majd a január 7-9-i négyes döntőbe.