Jégkorong Kontinentális Kupa - Második meccsét is nyerte a Ferencváros

Sport, 2019.10.19

Az FTC-Telekom 3-2-re legyőzte a szlovén Olimpija Ljubljanát szombaton a jégkorong Kontinentális Kupában az olaszországi Ritten-Renonban.

A Ferencváros pénteken 19 év után a spanyol Txuri Urdin San Sebastian 6-0-s kiütésével tért vissza a nemzetközi porondra, ezúttal pedig ljubljanai vezetés után előbb Pavuk Attila egyenlített, majd Lauri Karmeniemi révén már a magyar csapat vezetett. A szlovén csapat még az első játékrészben egyenlített, a második húsz percben aztán Rasmus Kulmala újra előnyhöz juttatta a Ferencvárost, amely meg is tartotta az eredményt.

Az Erste Liga-győztes, egyben magyar bajnok zöld-fehérek a második fordulóban a D csoportban szerepelnek, amelynek küzdelmeit vasárnap a házigazda Ritten Sport ellen zárják, mindkét fél a csoportelsőségért fog jégre lépni.

A csoport első helyezettje kerül a második számú európai kupasorozat harmadik körébe, ahol november 15-től 17-ig a dániai Vojensben a brit Nottingham Panthers és a francia Amiens Gothiques, illetve a vendéglátó SonderjyskE Vojens vár a továbbjutóra.

2. kör, D csoport, Ritten-Renon, 2. forduló:
FTC-Telekom - Olimpija Ljubljana (szlovén) 3-2 (2-2, 1-0, 0-0)

később:
Ritten Sport (olasz)-Txuri Urdin San Sebastian (spanyol) 20.00

pénteken játszották:
FTC-Telekom - Txuri Urdin San Sebastian (spanyol) 6-0 (3-0, 2-0, 1-0)
Ritten Sport (olasz)-Olimpija Ljubljana (szlovén) 2-1 (1-0, 0-1, 0-0, 0-0, 1-0) - szétlövés után