TV műsor

Kajak-kenu ob - Medveczky Erika triplázott csütörtökön

Sport, 2018.08.30

Medveczky Erika három aranyérmet szerzett csütörtökön a szolnoki kajak-kenu országos bajnokságon, az 500 méteres és a 200 méteres mixed döntőkben.

A Budapesti Honvéd kajakosa a második versenynapon fél kilométeren párosban és négyesben, valamint 200-on az új számban, a vegyes versenyben is első lett. Utóbbiban klubtársa, a múlt heti, portugáliai világbajnokságon hozzá hasonlóan aranyérmes Balaska Márk volt a párja.

Medveczky így már négy elsőségénél jár Szolnokon, miután a szerdai nyitónapon is szerzett egy bajnoki címet. Ugyancsak négyszeres győztes aktuális párostársa, a paksi Pupp Noémi, aki az eddigi mindkét versenynapon kétszer nyert.

A nőknél K-1 500 méteren Kárász Anna, C-1 500-on pedig Balla Virág diadalmaskodott, míg a kenupárosok versenye Takács Kincső és Nagy Bianka sikerét hozta.

A férfi kajakosoknál egyesben és párosban is szegedi győztest avattak Kuli István, illetve a Nádas Bence, Birkás Balázs duó személyében, és a kenu egyesek versenyét is szegedi sportoló nyerte, mégpedig a csütörtökön két aranyat begyűjtő Bodonyi András.

A pénteki zárónapon a 200-as és az 5000 méteres döntőket rendezik az ob-n.

Eredmények (a szövetség eredményközlője alapján):

500 m:

férfiak:

--------

K-1:
1. Kuli István (NKM Szeged) 1:42.826 p
2. Gál Péter István (Szolnok KKK) 1:43.137
3. Noé Zsombor (Dunafüred) 1:43.276

K-2:
1. Nádas Bence, Birkás Balázs (NKM Szeged) 1:29.107 p
2. Ilyés Róbert, Noé Bálint (BHSE) 1:29.585
3. Kugler Attila, Bogár Gábor (Szolnok KKK) 1:30.113

K-4:
1. Tótka Sándor, Tóth Dávid, Kulifai Tamás, Pauman Dániel (UTE) 1:20.791 p
2. Molnár Péter, Balaska Márk, Koleszár Mátyás, Németh Viktor (BHSE) 1:21.080
3. Kugler Attila, Bogár Gábor, Gál Péter, Noé Zsombor (Szolnok KKK, Dunafüred) 1:21.280

C-1:
1. Bodonyi András (NKM Szeged) 1:48.516 p
2. Kiss Balázs (Dunaferr) 1:49.110
3. Fekete Ádám (UTE) 1:49.605

C-2:
1. Sáfrán Mátyás, Mike Róbert (KSI SE) 1:43.844 p
2. Kiss Tamás, Zupkó Balázs Péter (Csepeli KKE) 1:44.316
3. Kiss Balázs, Slihoczki Ádám (Dunaferr) 1:44.649

C-4:
1. Kiss Tamás, Dóczé Ádám, Jakus Zoltán, Zupkó Balázs Péter (Csepeli KKE) 1:37.400 p
2. Viola Viktor, Sáling Áron, Takács Mihály, Horváth Ákos (DKSC, Graboplast Győr) 1:38.911
3. Kiss Balázs, Kovács Máté András, Slihoczki Ádám, Horváth Benedek (Dunaferr, Rácalmás) 1:38.955

nők:

-----

K-1:
1. Kárász Anna (NKM Szeged) 1:56.040 p
2. Bodonyi Dóra (Szolnok KKK) 1:56.940
3. Pupp Noémi (ASE) 1:58.079

K-2:
1. Medveczky Erika, Pupp Noémi (BHSE, ASE) 1:40.741 p
2. Bodonyi Dóra, Gazsó Alida Dóra (Szolnok KKK, KSI SE) 1:40.963
3. Bara Alexandra, Szendy Lilla Katalin (KSI SE) 1:49.991

K-4:
1. Medveczky Erika, Hagymási Réka, Takács Tamara, Pupp Noémi (BHSE,
Vasas, ASE) 1:35.012 p
2. Lucz Dóra, Bodonyi Dóra, Szénási Zsófia, Lucz Anna (UTE, Szolnok KKK) 1:36.628
3. Szabó Ágnes, Racskó Fruzsina, Gazsó Alida Dóra, Biben Karina Klaudia (KSI SE) 1:36.934

C-1:
1. Balla Virág (Graboplast Győr) 2:09.171 p
2. Lakatos Zsanett (UTE) 2:10.266
3. Nagy Bianka (NKM Szeged) 2:12.327

C-2:
1. Takács Kincső, Nagy Bianka (Graboplast Győr, NKM Szeged) 2:01.047 p
2. Balla Virág, Molnár Csenge (Graboplast Győr, NKM Szeged) 2:03.062
3. Bragato Giada, Kisbán Zsófia (Tiszaújvárosi KKSE, Lágymányos) 2:06.867


K-2 200 m, vegyes:
1. Medveczky Erika, Balaska Márk (BHSE) 34.897 mp
2. Csizmadia Kolos, Szabó Ágnes (Fémalk Bomba, KSI SE) 35.247
3. Katrinecz Rita, Apagyi Levente (UTE, Fémalk Bomba) 35.297
(MTI)


Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!