Kajak-kenu válogató - Három duplázó egység az első napon

Sport, 2018.07.13

Három egység is megismételte az első fordulóban aratott győzelmét pénteken, a kajak-kenusok Szolnokon zajló második világbajnoki válogatóversenyének nyitónapján.

Női K-1 500 méteren az ötszörös olimpiai bajnok, friss Eb-győztes Kozák Danuta hasonlóan fölényes sikert aratott, mint június elején, Szegeden. A mezőny többi tagja - benne további ötkarikás, világ- és Európa-bajnokokkal - a döntő nagy részében csak a hátát nézhette, s a győzelméhez kétség sem férhetett. Mögötte új párostársa, Kárász Anna, valamint Bodonyi Dóra végzett a második, illetve harmadik helyen.

"Érdekes pálya volt, eléggé oldalszeles, így a szélső pályák most jobbak voltak, de így is sikerült megoldanom" - mondta az UTE 31 éves kajakosa, aki a hatoson lapátolt. Hozzátette: szerinte nagyon nehéz lesz majd vb-címet nyerni ebben a számban, de keményen dolgozik azért, hogy sikerüljön.

A kenu egyeseknél, ugyanezen a távon a júniusi, belgrádi Eb-n remeklő Balla Virág az első válogatóhoz hasonlóan most is nagyszerűen evezett - bár a rajtja rosszul sikerült -, s hatalmas, több mint két hajóhossznyi előnnyel nyert.

A férfiaknál ugyancsak két finálét - két 1000 méterest - rendeztek péntek délután. A kenu ketteseknél duplázott a Korisánszky Dávid, Mike Róbert duó, a kajak párosoknál viszont új győztest avattak, de ezt már a rajt előtt tudni lehetett, az első fordulóban diadalmaskodó Hufnágel Tibor és Ilyés Róbert ugyanis most más párral indult, előbbi a doppingeltiltása után visszatérő Dombvári Bencével, utóbbi pedig Noé Bálinttal. Hufnágel betegen versenyzett, így ők végül nem jutottak be a fináléba, Ilyésék viszont ott voltak a legjobb öt hajó között, s végül izgalmas csatában a második helyen végeztek. A győzelmet az Eb-n 500 méteren aranyérmes Mozgi Milán, Somorácz Tamás kettős szerezte meg, míg a harmadik az UTE párosa, Tóth Dávid és Kulifai Tamás lett.

Hüttner Csaba szövetségi kapitány döntése nyomán az Eb-n bronzérmes 500-as férfi kajaknégyes - Tótka Sándor, Molnár Péter, Dudás Miklós és Kuli István - már készülhet a vb-re, ebben a számban nincs szükség további válogatóra.

A szolnoki viadal vasárnapig tart, szombaton 11.50 órakor, a zárónapon pedig 11.30-kor kezdődnek a döntők.

Az idei év fő versenyét, a világbajnokságot augusztus 23. és 26. között rendezik a portugáliai Montemor-o-Velhóban.