Kajak-kenu vk - Újabb öt magyar érem, közte két arany vasárnap

Sport, 2017.05.28

A magyar versenyzők újabb öt érmet, két-két aranyat és ezüstöt, valamint egy bronzot nyertek a vasárnap délelőtti 200 és 500 méteres döntők során a Szegeden zajló kajak-kenu világkupa-versenyen.

A rövidebb távon a kajakos Lucz Dóra kellemes meglepetésre végzett az élen, a kenus Devecseriné Takács Kincső második, a Hagymási Réka, Szabó Ágnes kajakpáros pedig harmadik lett.

Ötszáz méteren Balla Virág és Devecseriné Takács Kincső kenupárosa megismételte egy héttel ezelőtti, portugáliai vk-sikerét, míg a Takács Tamara, Hagymási Réka, Fazekas-Zur Krisztina, Vad Ninetta összeállítású kajakos kvartett másodikként ért célba.

A szombati 1000 és 500 méteres döntők során ugyancsak öt érmet, három aranyat, valamint egy-egy ezüstöt és bronzot szereztek a magyarok.

A szegedi regattán, amely az idei gyorsasági vk-sorozat második állomása, 66 ország versenyzői küzdenek.