Kl-selejtező - A Köln lehet a Fehérvár következő ellenfele

Sport, 2022.08.02

A MOL Fehérvár FC a német Bundesligában szereplő 1. FC Kölnnel találkozhat a labdarúgó Konferencia-liga selejtezőjének negyedik, utolsó fordulójában, ha továbbjut a harmadik körből, míg a Kisvárda Master Good együttesére az osztrák Wolfsberger vagy a máltai Gzira United várhat.

Az európai szövetség (UEFA) honlapján közvetített keddi sorsoláson az is kiderült, hogy a negyedik körös párharcokat a Fehérvár idegenben, míg a Kisvárda hazai környezetben kezdi majd. A mérkőzéseket augusztus 18-án és 25-én játsszák.

A harmadik körben csütörtökön és egy hét múlva a Fehérvár a moldovai Petrocub Incestivel, míg a Kisvárda a norvég Moldéval csap össze.

A Konferencia-liga döntőjét jövő június 7-én rendezik Prágában.


A Konferencia-liga-selejtező negyedik körének párosítása:

---------------------------------------------------------
1. FC Köln (német) - MOL FEHÉRVÁR FC/Petrocub Hincesti (moldovai)
Molde FK (norvég)/KISVÁRDA MASTER GOOD - Wolfsberger AC (osztrák)/Gzira United (máltai)
NK Maribor (szlovén)/HJK Helsinki (finn) - FC Sahtyor Szoligorszk (fehérorosz)/CFR Cluj (romániai)
FK RFS Riga (lett)/Hibernians FC (máltai) - Linfield (északír)/FC Zürich (svájci)
Vikingur Reykjavík (izlandi)/Lech Poznan (lengyel) - Malmö (svéd)/Dudelange (luxemburgi)
Shamrock Rovers (ír)/Skupi (északmacedón) - FC Ballkani (koszovói)/KÍ Klaksvík (feröeri)
HSK Zrinjski (bosnyák)/Tobol (kazah) - Olimpiakosz (görög)/Slovan Bratislava (szlovák)
West Ham United (angol) - Viborg (dán)/B36 Tórshavn (feröeri)
KuPS (finn)/Young Boys (svájci) - Paide Linnameeskond (észt)/RSC Anderlecht (belga)
Villarreal (spanyol) - HNK Hajduk Split (horvát)/Vitória FC (portugál)
Fiorentina (olasz) - FC Twente (holland)/Cukaricki (szerb)
Fenerbahce (török)/FC Slovacko (cseh) - AIK (svéd)/FK Skendija (északmacedón)
Dundee United FC (skót)/AZ (holland) - Riga FC (lett)/Gil Vicente FC (portugál)
APOEL Nicosia (ciprusi)/Kizilzsar (kazah) - Sepsi OSK (romániai)/Djurgardens IF (svéd)
CSZKA Szófia (bolgár)/St. Patrick's Athletic (ír) - Bröndby (dán)/FC Basel (svájci)
FC Vaduz (liechtensteini)/Konyaspor (török) - Neftci (azeri)/Rapid Wien (osztrák)
Spartak Trnava (szlovákiai)/Raków Czestochowa (lengyel) - Slavia Praha (cseh)/Panathinaikosz (görög)
Breidablik (izlandi)/Istanbul Basaksehir (török) - Lilleström (norvég)/Royal Antwerp (belga)
Makkabi Tel-Aviv (izraeli)/Arisz (görög) - Nice (francia)
Zorja Luhanszk (ukrán)/Universitatea Craiova (román) - FC Lugano (svájci)/Hapoel Beer-Seva (izraeli)
Dunaszerdahely (szlovákiai)/FCSB (román) - Viking Stavanger (norvég)/Sligo Rovers (ír)
AEK Larnaca (ciprusi)/FK Partizan Beograd (szerb) - Levszki Szófia (bolgár)/Hamrun Spartans (máltai)
(MTI)
 

Véleménye van? Szóljon hozzá!



Tetszett a cikk?

Ha igen, kérjük like-olja weboldalunkat!
Kövess minket a Facebookon!