Kosárlabda BL - Szombathelyi vereség Spanyolországban

Sport, 2022.11.23

A Falco KC Szombathely hét ponttal kikapott szerdán a spanyol Murcia vendégeként a férfi kosárlabda Bajnokok Ligája negyedik fordulójában.

Eredmény, 4. forduló, A csoport:
Murcia (spanyol) - Falco-Vulcano Energia KC Szombathely 81-74 (13-19, 25-16, 20-22, 23-17)
------------------------------------------------------------------------

A magyar csapat legjobb dobói: Keller 19, Perl 19, Pot 17

A magyar bajnok strasbourgi vereséggel kezdte meg a BL-szezont, majd odahaza megverte a 104-94-re Murciát, aztán kikapott a török Bursa vendégeként. Milos Konakov vezetőedző együttese - amely 6/1-es győzelmi mérleggel élcsoportos az NB I-ben - a válogatott szünet miatt csaknem egy hónapig nem lépett pályára a BL-ben.

A szerdai meccsen a 2/1-gyel álló Murcia a második negyedben remekelt, ezzel alapozta meg a sikerét. A hajrában a spanyolok remek védekezéssel magabiztosan őrizték előnyüket.