Kosárlabda női Euroliga - Kikapott a Szekszárd Valenciában

Sport, 2022.11.09

Tizenöt pontos vereséget szenvedett a hajrára elfáradó Szekszárd Valenciában a női kosárlabda Euroliga harmadik fordulójában.

Női Euroliga, 3. forduló

A csoport: Valencia (spanyol)-Atomerőmű KSC Szekszárd 74-59 (6-12, 24-21, 18-20, 26-6)
---------------------------------------------------------------------------
A magyar csapat legjobb dobói: Vivians 14, Goree 11

A bajnoki ezüstérmes Szekszárd - amely tavaly nyeretlenül mutatkozott be az Euroligában - a két héttel ez előtti nyitókörben 82-71-re kikapott a legutóbb negyedik cseh USK Praha vendégeként, majd múlt szerdán hazai pályán kétszeri hosszabbítás után 103-101-re legyőzte az előző idényben ezüstérmes török Fenerbahcét, ezzel fennállása első sikerét aratta az elitsorozatban.

Djokics Zseljko tanítványai - akik 7/2-es győzelmi mérlegnél tartanak az NB I-ben - a harmadik fordulóban spanyol ellenféllel találkoztak, amely hozzájuk hasonlóan egy-egy győzelemmel, illetve vereséggel állt.

A pontszegény első negyedet a magyar csapat nyerte hattal, majd előnyéből hármat megőrzött a nagyszünetig (30-33). A pihenőt követően szoros maradt az állás, a harmadik szakaszt megint a szekszárdiak zárták jobban, a 48-53-ról induló negyedik tíz percben viszont fordított a Valencia, négy perccel a vége előtt már 62-58-ra vezetett a hazai csapat. Ebben a periódusban nem voltak kidolgozott helyzetek, illetve pontos dobások magyar részről, bő két perc alatt változott nagyot a helyzet, szekszárdi vezetésből tízpontos hátrány lett (68-58), és innen már nem volt visszaút.