Labdarúgó NB I - Petrjak mesterhármasával győzte le a Fehérvár a Zalaegerszeget

Sport, 2020.02.22

A MOL Fehérvár FC a mesterhármast szerző ukrán Ivan Petrjak vezérletével 4-1-re legyőzte vendégét, a második félidő nagy részét emberhátrányban játszó Zalaegerszeget a labdarúgó OTP Bank Liga 22. fordulójában.

OTP Bank Liga, 22. forduló: MOL Fehérvár FC - Zalaegerszegi TE FC 4-1 (1-0) ----------------------------------------------- Mol Aréna Sóstó, 2395 néző, v.: Pillók

gólszerzők: Stopira (5.), Petrjak (49., 57., 62.), illetve Radó (85. - 11-esből)

sárga lap: Bamgboye (60.), Nikolov (86.), illetve Mitrovic (63.), Katanec (76.)

piros lap: Szépe (48.)

Fehérvár:

--------
Kovácsik - Fiola, Musliu, Stopira, Hangya - Pátkai (Nikolov, 78.), Houri - Bamgboye (Szabó L., 72.), Kovács I. (Nyári, 62.), Petrjak - Nikolics

ZTE:

---
Demjén - Bolla (Ikoba, 58.), Szépe, Lesjak, Katanec - Bedi, Katelarisz - Stieber Z. (Ostrek, 58.), Mitrovic, Bőle (Barczi, 75.) - Radó

Jól kezdett a fehérvári gárda, amely egy sarokrúgást követő Stopira-fejessel vezetéshez jutott. A folytatásban is nagy kedvvel és lendületesen futballoztak a hazaiak, a Zalaegerszeg erejéből csak egy-egy veszélytelen ellentámadásra futotta. A félidő közepén Ivan Petrjak, a szünet előtti percekben pedig Radó András lőtt kapufát, de az eredmény nem változott.

A fordulást követően emberhátrányba kerültek a vendégek, miután Szépe János a büntetőterületen belül lerántotta a gólhelyzetben kilépő Petrjakot. Nikolics Nemanja tizenegyesét Demjén Patrik kiütötte ugyan, de néhány másodperc múlva mégis növelte előnyét a Fehérvár: Petrjak éles szögből a kapus lába között lőtt a hálóba. Az ukrán támadó annyira belejött a góllövésbe, hogy pár perc alatt újabb két találatot jegyzett, így kevesebb mint negyedóra alatt klasszikus mesterhármast szerzett. A Zalaegerszeg tíz emberrel játszva is próbálkozott becsülettel és Radó András tizenegyesével szépített.