Labdarúgó NBI - Batik fejesgóljaival verte a Puskás Akadémia a Debrecent

Sport, 2022.11.12

A legutóbb bronzérmes Puskás Akadémia FC Batik Bence két fejesgóljával 2-1-re legyőzte a vendég Debrecent a labdarúgó OTP Bank Liga 16. fordulójának szombati nyitómérkőzésén.

OTP Bank Liga, 16. forduló: Puskás Akadémia FC-Debreceni VSC 2-1 (1-1) ------------------------------------------ Felcsút, Pancho Aréna, 1670 néző, v.: Csonka

gólszerzők: Batik (18., 89.), illetve Dzsudzsák (41.)

sárga lap: Bévárdi (26.)

Puskás Akadémia FC:

-------------------
Tóth B. - Favorov, Stronati, Spandler (van Nieff, 33.), Nagy Zs. - Kiss T. (Gruber, 74.), Batik, Baluta (Colley, 89.), Corbu - Zahedi (Komáromi, 74.), Puljic (Brandon, 89.)

Debreceni VSC:

--------------
Megyeri - Bévárdi (Neofitidisz, 85.), Dreskovic, Romancsuk, Ferenczi - Manrique, Baráth P. (Varga J., 63.) - Sós B. (Kiziridisz, 79.), Dzsudzsák (Lagator, 85.), Bódi (Szécsi M., 63.) - Do. Babunszki

A hazaiak kezdtek jobban, egy kapufára fejelt sarokrúgás után a következőt már a kapuba bólintotta Batik Bence. Támadásban maradt a Puskás Akadémia, sorra jöttek az újabb veszélyes szögletek, de ezeket megúszta a góltól láthatóan megzavarodott Debrecen. A 30. perctől mutatott először életjeleket a vendégcsapat, amely több alkalommal eljutott a felcsúti tizenhatosig és Dzsudzsák Balázs távoli átlövésével egyenlített.

Szünet után alábbhagyott a csapatok lendülete, többnyire a két tizenhatos között folyt a játék, amelybe sok hiba csúszott. Mindkét edző cserékkel próbálta újra felpörgetni a tempót, ami nem igazán sikerült. A meccs az utolsó előtti percben dőlt el: sarokrúgás után nagyszerű mozdulattal csúsztatott a kapuba Batik, ezzel három ponthoz juttatta a Puskás Akadémiát, amely így átmenetileg pontszámban beérte a dobogós Kisvárda-Kecskemét párost.