Magyar birkózóérmek Dortmundból és Varsóból

Sport, 2019.08.05

A magyar birkózóválogatott a dortmundi nemzetközi versenyen három, Varsóban pedig öt érmet nyert az elmúlt hétvégén.

A magyar szövetség hétfői beszámolója szerint a szeptemberi kazahsztáni olimpiai kvalifikációs világbajnokságra készülő csapat tagjai közül a nők és a szabadfogásúak a Lengyel Nagydíjon, illetve a Ziólkowski-emlékversenyen szerepeltek. Az idei Európa-bajnok Barka Emese (57 kg) négy győzelemmel a dobogó tetejére állhatott Varsóban, szabadfogásban Olejnik Pavlo (97 kg) ezüst-, Tóth Bendegúz (92 kg) pedig bronzérmes lett.

A kötöttfogásúak Dortmundban indultak, ahol a világ- és Európa-bajnok Korpási Bálint (72 kg) megnyerte a Német Nagydíjat, a junior és U23-as Eb-első Lévai Zoltán (77 kg) csak az olimpiai, világ- és Európa-bajnok orosz Roman Vlaszovtól kikapva második, Fritsch Róbert (72 kg), Szabó László (82 kg) és Lám Bálint (130 kg) pedig harmadik lett.