Magyar Kupa - Búcsúzott a Ferencváros

Sport, 2019.12.04

A Ferencváros 2-0-ra kikapott a másodosztályú Békéscsaba vendégeként a labdarúgó Magyar Kupa nyolcadik fordulójának szerdai játéknapján, így búcsúzott a sorozattól.

A nyolcaddöntőbe jutásért rendezett találkozón Szerhij Rebrov, a bajnoki címvédő fővárosiak vezetőedzője több kulcsjátékosának is pihenőt adott.

Az Európa-ligában is érdekelt Ferencváros Leandro kiállítása miatt a 1. perctől emberhátrányban játszott, a Békéscsaba Tóth Dániel 39. percben szerzett góljával szerzett vezetést.

A folytatásban a zöld-fehéreknek megvoltak a lehetőségei az egyenlítésre, de a viharsarkiak kapusa, a mindössze 18 éves Uram János minden próbálkozást hárított.

Az NB II-ben 10. helyezett hazaiak a 94. percben egy újabb találattal eldöntötték a továbbjutást, kiejtve az NB I listavezetőjét.

A Ferencváros az előző idényben a negyeddöntőben búcsúzott a Magyar Kupától.

Késő este az M4 Sport stúdiójában elkészítették a nyolcaddöntő sorsolását: a legjobb 16 között a címvédő MOL Fehérvár FC a jövő szerdára halasztott Vác-Újpest mérkőzés továbbjutójával találkozik majd. Ezen kívül még egy NB I-es párharc lehet: amennyiben a Kaposvár kiejti az Ózdot, úgy a Mezőkövesddel mérkőzik a negyeddöntőbe kerülésért.

A továbbjutás két mérkőzésen dől el, a játéknapok február 12. és 19. Az első mérkőzéseken az elöl álló csapatok a pályaválasztók.

A nyolcaddöntő párosítása:
Budapest Honvéd-Szombathelyi Haladás (NB II)
Mezőkövesd Zsóry FC-Ózdi Kohász SC (NB III)/Kaposvári Rákóczi FC
Lipót Pékség SE (NB III)-ZTE FC
Pécsi MFC (NB III)-Paksi FC
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Puskás Akadémia FC
MTK Budapest (NB II)-Dunaújváros (NB III)
Vác FC (NB II)/Újpest FC-MOL Fehérvár FC
Dorogi FC (NB II)/Debreceni VSC-III. ker TVE (NB III)

Magyar Kupa, 8. forduló (nyolcaddöntőbe jutásért):
Békéscsaba 1912 Előre (NB II)-Ferencvárosi TC 2-0 (1-0)
WKW ETO FC Győr (NB II)-Mezőkövesd Zsóry FC 2-3 (1-1, 1-1, 2-1) - hosszabbítás után
Dunaújváros (NB III)-BFC Siófok (NB II) 2-1 (1-0)
Szombathelyi Haladás (NB II)-Budafoki MTE (NB II) 2-1 (0-1)
Monor (NB III)-Budapest Honvéd 1-3 (0-1)
Pécsi MFC (NB III)-Kisvárda Master Good 1-0 (0-0)
Szarvasi FC 1905 (megyei I.)-ZTE FC 0-2 (0-2)
Dabas-Gyón FC (NB III) - Puskás Akadémia FC 0-3 (0-2)
Credobus Mosonmagyaróvár (NB III)-Paksi FC 0-4 (0-4)
Lipót Pékség SE (NB III)-Gyirmót FC Győr (NB II) 3-1 (1-1) - hosszabbítás után
III. ker TVE (NB III)-Vasas FC (NB II) 2-1 (1-1) - hosszabbítás után

kedden játszották:
Szeged-Csanád Grosics (NB II) - MOL Fehérvár FC 0-1 (0-0, 0-0, 0-1) - hosszabbítás után
MTK Budapest (NB II)-Diósgyőri VTK 1-0 (0-0, 0-0, 1-0) - hosszabbítás után

A Vác FC (NB II)-Újpest FC és a Dorogi FC (NB II)-Debreceni VSC mérkőzést jövő szerdára elhalasztották, az Ózdi Kohász SC (NB III)-Kaposvári Rákóczi FC összecsapást pedig az ózdiak csődje miatt egyelőre nem tudták lejátszani.