Multisport Eb - A hétpróbázó Krizsán Xénia 13. az első szám után

Sport, 2022.08.17

A hétpróbázó Krizsán Xénia visszafogottan kezdett a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai Eb-n szerdán.

Multisport Eb - Atlétika Az MTK Budapest versenyzője a három hete rendezett eugene-i szabadtéri világbajnokságon érvényes kísérlet nélkül zárta a távolugrást, és nem folytatta a versenyt. A fedett Eb-bronzérmes atléta idén így még nem teljesítette a hétpróbát, de tavalyi, Götzisben elért 6651 pontos országos csúcsa az ötödik legjobb volt a 23 fős mezőnyben.

Krizsán szerdán nem kezdett jól 100 m gáton, futamában előbb bemozdult, majd a második rajt után a hetedik helyen ért célba 13.77 másodperccel, messze elmaradva 13.33-as idei legjobbjától. Az így szerzett 1011 ponttal a 13. helyen állt az első szám után.

A hétpróbázókra délelőtt még a magasugrás, délután a súlylökés és a 200 méteres futás vár.