Multisport Eb - Egy ezred döntött 110 m gáton, Pichardo simán nyert hármasugrásban

Sport, 2022.08.17

Asier Martínez egy ezreddel előzte meg a címvédő Pascal Martinot-Lagarde-ot 110 méteres gátfutásban a müncheni multisport Európa-bajnokság keretei között zajló atlétikai Eb szerdai versenynapján.

Az idén vb-bronzérmes spanyol 13.14 másodperccel gyakorlatilag egyszerre ért célba francia ellenfelével, de a viadal honlapja szerint az ezredeket is figyelembe véve előbbi 13.137-et, utóbbi 13.138-at futott.

Férfi hármasugrásban a papírformát igazolva Pedro Pichardo győzött. A tokiói olimpián, majd az idei, eugene-i világbajnokságon is aranyérmes, kubai születésű, de portugál színekben versenyző atléta 17,50 méteres ugrásával közel fél méterrel előzte meg a második helyezett olasz Andrea Dallavallét.

A nők egykörös versenyében nagy fölénnyel végzett az élen a holland Femke Bol, aki 400 méter gáton volt ezüstérmes az idei vb-n és bronzérmes a tavalyi olimpián. Férfi 400-on a brit Matthew Hudson-Smith győzött, női rúdugrásban a finn Wilma Murto.

A női kalapácsvetést a román Bianca Florentina Ghelber nyerte 72,72 méterrel, Gyurátz Réka 69,02-vel hetedik lett.