Multisport Eb - Femke Bol történelmi duplázása

Sport, 2022.08.19

Bravúros teljesítménnyel, történelmi duplázást hajtott végre Femke Bol: a holland futó 400 méter után 400 méter gáton is győzött a müncheni multisport Európa-bajnokság keretében zajló atlétikai kontinensviadalon.

Az egykörös futásban szerdán aratott diadala után pénteken a gátas verzióban sem talált legyőzőre, ilyen teljesítményt korábban senki nem tudott felmutatni világversenyen a nőknél. Nagy fölénnyel, 52.67 másodperces Európa-bajnoki rekorddal lett első az ebben a számban a tokiói olimpián bronz-, az idei, eugene-i világbajnokságon ezüstérmes 22 éves futó.

A férfiaknál 400 m gáton a világcsúcstartó, címvédő, olimpiai és világbajnok norvég Karsten Warholm magabiztos futással ugyancsak simán győzött, 47.12 másodperces Európa-bajnoki csúccsal.

A férfiak 200 méteres versenyében a brit Zharnel Hughes bizonyult a leggyorsabbnak, a címvédő, 2018-ban győztes török Ramil Guliyev a táv felénél megsérült. A nőknél a félkörös versenyt a svájci Mujinga Kambundji nyerte, aki kedden 100 méteren második volt.

Férfi diszkoszvetésben a litván Mykolas Alekna 69,78 méteres Európa-bajnoki rekorddal bizonyult a legjobbnak. Női hármasugrásban az ukrán Marina Beh-Romancsuk úgy győzött 15,02 méterrel, hogy hatból négy kísérlete volt sikeres, és mindegyikkel első lett volna.

A nőknél 1500 méteren a tokiói olimpián ezüst-, az idei vb-n bronzérmes brit Laura Muir végzett az élen, a férfiak 3000 méteres akadályfutásában pedig meglepetésgyőzelmet aratott a finn Topi Raitanen.