Multisport Eb - Pályakerékpár: Szalontay a 16 között sprintben, Csengői búcsúzott

Sport, 2022.08.13

Szalontay Sándor bejutott a legjobb 16 közé, Csengői Bálint búcsúzott sprintben a müncheni multisport Európa-bajnokságon, a pályakerékpárosok szombati versenynapján.

A sprint kvalifikációjában érdekelt 22 bringás közül Szalontay 9.870 másodperccel a nyolcadik időt tekerte, így közvetlenül biztosította helyét a legjobb 16 között. A délutáni programban - a kontinensviadal honlapja alapján - Szalontay azzal a litván Vasilijus Lendellel csap össze a negyeddöntőért, akivel azonos idővel zárta a selejtezőt.

A mezőny másik magyarja, a 20 esztendős Csengői Bálint 19. helyen végzett a kvalifikációban (10.320 mp), ezáltal már az első kieséses fordulóban érdekelt volt. Ott a kvalifikációban a 14. pozíciót 10.034 másodperces idővel megszerző Alejandro Martínez várt rá, a rutinosabb spanyol jó ütemben kerülte meg Csengőit és továbbjutott.

Szalontay mellett délután Orosz Gergő lesz még érdekelt, scratch-ben a müncheni velodrómban.