Női Giro d'Italia - Van Vleuten harmadszor nyerte az összetettet, Vas 51. lett

Sport, 2022.07.10

Annemiek van Vleuten nyerte a női Giro d'Italia országúti kerékpáros körversenyt, a záróetapon 26. Vas Kata Blanka pedig 51. helyen zárt összetettben.

Vasárnap az Abano Terme és Padova közötti 90,5 kilométeres sík, egyetlen kisebb emelkedőt magában foglaló szakasz teljesítése várt a mezőnyre. A nap kétfős szökését négy kilométerrel a cél előtt érték utol, így mezőnyhajrá következett.

Az SD Worx hegyikerékpárban olimpiai, országúti mezőnyversenyben világbajnoki negyedik, terepkerékpárban Európa-bajnoki ezüstérmes magyar bringása a hajrához közeledve segítőként dolgozott, és 26. helyen ért célba. A 20 esztendős Vas tapasztalatot gyűjteni és csapattársait segíteni érkezett a viadalra, amelynek ötödik szakaszán nagyot bukott.

Összetett élmenői között a sorrend nem változott, a 39 éves Van Vleuten zárt az élen, így 2018 és 2019 után harmadszor viheti haza a rózsaszín trikót, és élen zárt a sprinterek pontversenyében is.

A hegyi pontversenyt a két szakaszon diadalmaskodó amerikai Kristen Faulkner, míg a 23 éven aluliak kategóriáját Vas csapattársa, Niamh Fisher-Black nyerte, utóbbi összevetésben Vas kilencedik lett.