Női kézilabda BL - Az FTC két góllal kikapott a dán bajnoktól

Sport, 2020.02.02

A Ferencváros 29-27-re kikapott a dán Esbjerg otthonában a női kézilabda Bajnokok Ligája középdöntőjének második fordulójában, vasárnap.

Eredmény, középdöntő, 2. forduló, 1. csoport:
Esbjerg (dán)-FTC-Rail Cargo Hungaria 29-27 (13-13)
---------------------------------------------------

Kiválóan kezdtek a vendégek, hatékony védekezésüknek köszönhetően hat és fél percig nem kaptak gólt, viszont ötöt dobtak, így már a meccs elején megnyugtató előnybe kerültek. Az FTC lendülete a 17. percig, 10-5-ös állásig tartott, utána viszont akadozni kezdett a támadójáték, a szünetig már csak három gólt szerzett a magyar csapat, így az Esbjerg az osztrák Sonja Frey vezérletével egyenlített.

A második félidőben a Ferencváros hat percig nem talált be, ekkor a házigazdák a világbajnok holland Estavana Polman góljaival 19-17-re ellépett. Tudatosabban, pontosabban kézilabdáztak a dánok, már hárommal is vezettek, ezért Elek Gábor vezetőedző a 48. percben időt kért. A folytatásban csapata egy 5-1-es sorozattal fordított.

Az utolsó négy perc az Esbjergnek sikerült jobban, és egy hármas gólsorozattal a maga javára döntötte el a meccset.

Az FTC legeredményesebb játékosa Lukács Viktória volt hat góllal, Kovacsics Anikó ötször talált be. A hazaiaknál Estavana Polman nyolc gólt dobott.

A Ferencváros jövő szombaton az orosz Rosztov-Don csapatát fogadja Érden a BL középdöntőjében, a címvédő Győri Audi ETO KC pedig a román Ramnicu Valcea otthonában lép pályára.

A csoport állása: 1. Metz HB (francia) 8 pont (172-159), 2. Esbjerg HB 8 (168-163), 3. Rosztov-Don (orosz) 7, 4. Vipers Kristiansand (norvég) 5 (177-183), 5. CSM Bucuresti (román) 5 (145-153), 6. Ferencváros 3

szombaton játszották:
2. csoport: Győri Audi ETO KC-Buducnost Podgorica (montenegrói) 26-24 (15-12)

Az állás: 1. Győr 11 pont (188-148), 2. Brest Bretagne (francia) 11 (186-159), 3. Buducnost Podgorica 6, 4. Ramnicu Valcea (román) 4, 5. IK Sävehof (svéd) 2 (141-175), 6. Krim Mercator Ljubljana (szlovén) 2 (139-173)